Kitabı ücretsiz olarak edinebilir miyiz?

Yayınevi (KDY) yazar olarak bana kitap vermiyor. Ancak belli bir oranda indirimli olarak kendi kitabımı satın alabiliyorum. Kitabın mevcut satış fiyatı ve maliyeti düşünüldüğünde çoğu kişi için ulaşılabilir olmayacağını öngörebiliyorum. Kitaptan yararlanmak isteyenler için iki yol haritası oluşturdum. Öncelikle ilk birkaç ay ve sonrasında azalan periyotlarla elde ettiğim telif geliri ile bu sitenin bilinirliğini artırmak üzere ücretli reklam vereceğim. Sonrasında oluşan telif gelirleri ile öncelikle sosyal çevremde ihtiyacı olanlara* ve ardından buradaki form ile bana ulaşanlara kitap göndermeye devam edeceğim ve bu site aracılığıyla açık şekilde paylaşacağım. Şahsi çabam ne düzeyde olur ve nekadarlık bir ihtiyacı karşılayabilirim şu anda bilemiyorum. İkinci seçenek ise sponsorlar. Sponsor olabilecek kurum/kuruluşların iletişim kurabilmesi için burada bir form oluşturdum. Temin gerçekleştiğinde sponsorları ve faydalanıcıları bu sitedeki kitaba destek olanlar sayfası üzerinden sizlere duyuracağım.

(*) Formda da görebileceğiniz gibi kişisel taleplere şimdilik cevap veremeyeceğim. Şimdilik, istekte bulunanların kitabı toplu kullanıma açarak faydalandırabilecek mahiyette olması gerekiyor. Örneğin, öğrenci kulüpleri ve mesleki okullar gibi birden fazla kişinin kitaptan faydalanma potansiyeli olan kuruluşlar. Ayrıca sponsorların talebine göre istek yapan kurum/kuruluşun temsile yetkili kişisinden yazılı onam formu da isteyebileceğiz, lütfen başvuru yaparken bu konuyu da göz önünde bulundurun.

KULLANIM SARTLARI

Bu web sitesinin içeriginin tüm haklari saklidir. Kitabin/site içeriginin hiçbir bölümü, yazarinin yazili izni olmaksizin tekrar üretilemez, bir erisim sisteminde tutulamaz, herhangi bir biçimde elektronik, mekanik, fotokopi, ses kayit ya da diger yollarla iletilemez. Ancak istisna olarak; ticari olmayan amaçlar için yazara önceden bilgi vermek ve raspberrypikitabi.com adresini kaynak göstermek kaydiyla 10 sayfaya kadar kullanilabilir. Kitapta kullanilan logolar, firmalarin tescilli logolaridir. Raspberry Pi, Raspberry Pi Vakfi'nin ticari markasidir.BILGILENDIRME

Bu kitapta Raspberry Pi, çesitli çevre birimleri ile düsük voltaj elektronik bilesenlerin bir arada kullanildigi uygulamalar yer almaktadir. Uygulamalarin tamami Raspberry Pi'in üzerinde kosan Linux çekirdegi ve açik kaynak kod özgür yazilimlar kullanilarak gerçeklestirilmistir. Uygulamalar gerçeklestirilirken ortaya çikabilecek elektriksel sorunlar veya kullanici hatalari nedeniyle cihazlar zarar görebilir veya veri kaybi yasanabilir. Ayrica, kitapta anlatilan konularin uygulanmasi sonucu ortaya çikabilecek her türlü lisans ihlali/kanuni ihlal ve zararin sorumlulugu uygulayan kisiye aittir. Olusabilecek herhangi bir zarardan yazar sorumlu tutulamaz.

 • Merhabalar, Özgür Bey
  İçerik incelendiğinde 850 sayfalık kapsamlı bir raspberry pi kitabi olduğu görülüyor. Fakültemizde Bilim ve teknoloji kulübünün Akademik Danışmanıyim. Kulup öğrencilerimizin kullanımı için kitabi gonderebilirseniz sevinirim.
  Iyi çalışmalar dilerim.

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Join the Conversation

  2 Comments

  1. Merhabalar, Özgür Bey
   İçerik incelendiğinde 850 sayfalık kapsamlı bir raspberry pi kitabi olduğu görülüyor. Fakültemizde Bilim ve teknoloji kulübünün Akademik Danışmanıyim. Kulup öğrencilerimizin kullanımı için kitabi gonderebilirseniz sevinirim.
   Iyi çalışmalar dilerim.

  Leave a comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *