Kitabın fiyatı yüksek mi?

Üzgünüm ama bu konuya çoğu kişinin vereceği cevap evet olacaktır. Kitabın A4 ebadında 850 sayfa olması fiyatının görece yüksek olmasına sebep oldu. Esasında ebat ve sayfa sayısı olarak benzer içerikteki eserler ile karşılaştırıldığında fiyatın okadar da yüksek olmadığı görülebilir. Kitabın yazım sürecinde görüştüğüm birçok yayın evi ticari bakış açısıyla kitabı 3’e bölmemi tavsiye etmişti. Bu teklifi, ihtiyaç olan tüm bilgileri (Raspberry Pi, Linux ve Elektronik) tek bir kaynakta toplama isteği ve bölündüğünde konu bütünlüğünün sekteye uğrayacak olması gibi nedenlerle uygulamak istemedim. Sponsor desteği olduğunda kitabı ücretsiz olarak faydalanıcılara ulaştırmak için şurada bir form oluşturdum. Eğer kitabın kütüphane, öğrenci kulupleri ve mesleki okullara ulaştırma konusunda sponsor olmak isterseniz bana şu formdan ulaşabilirsiniz.

KULLANIM SARTLARI

Bu web sitesinin içeriginin tüm haklari saklidir. Kitabin/site içeriginin hiçbir bölümü, yazarinin yazili izni olmaksizin tekrar üretilemez, bir erisim sisteminde tutulamaz, herhangi bir biçimde elektronik, mekanik, fotokopi, ses kayit ya da diger yollarla iletilemez. Ancak istisna olarak; ticari olmayan amaçlar için yazara önceden bilgi vermek ve raspberrypikitabi.com adresini kaynak göstermek kaydiyla 10 sayfaya kadar kullanilabilir. Kitapta kullanilan logolar, firmalarin tescilli logolaridir. Raspberry Pi, Raspberry Pi Vakfi'nin ticari markasidir.BILGILENDIRME

Bu kitapta Raspberry Pi, çesitli çevre birimleri ile düsük voltaj elektronik bilesenlerin bir arada kullanildigi uygulamalar yer almaktadir. Uygulamalarin tamami Raspberry Pi'in üzerinde kosan Linux çekirdegi ve açik kaynak kod özgür yazilimlar kullanilarak gerçeklestirilmistir. Uygulamalar gerçeklestirilirken ortaya çikabilecek elektriksel sorunlar veya kullanici hatalari nedeniyle cihazlar zarar görebilir veya veri kaybi yasanabilir. Ayrica, kitapta anlatilan konularin uygulanmasi sonucu ortaya çikabilecek her türlü lisans ihlali/kanuni ihlal ve zararin sorumlulugu uygulayan kisiye aittir. Olusabilecek herhangi bir zarardan yazar sorumlu tutulamaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *