Kitapta anlatılan konuların içeriği nasıl belirlendi?

Raspberry Pi ve onun elektronik uygulamaları ile özel ve profesyonel hayatımda ilgilenen birisi olarak, konular ilk başlarda gerçekleştirdiğim projeler için oluşturduğum dökümantasyonlardan ve notlardan filizlendi. Belli bir hacme ulaştıktan sonra da konu bütünlüğü sağlamak üzere genişletildi ve bütünlük açısından tutarlı hale getirildi. Kitabın içindekiler kısmı incelediyseniz oldukça kalabalık bir konu listesine sahip olduğunu görebilirsiniz (en azından diğer alternatiflerine kıyasla). Listenin Türkçe ve İngilizce basılmış hemen hemen tüm Raspberry Pi kitaplarının konu içeriğini karşıladığını belirtmekten büyük gurur duyuyorum. Bu anlamda Türkçe olarak sunuluyor olmasını da kaynak ve dil sorunu yaşayan okurlar için bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Kitabın yazım sürecinde yerli kitapların yanında bir çok yabancı kaynak kitap da incelendi ve önemli başlıkları güncel şartlarda yeniden uygulanarak kitaba dahil edildi. Bu kitaplardan bazıları şunlardır:

KULLANIM SARTLARI

Bu web sitesinin içeriginin tüm haklari saklidir. Kitabin/site içeriginin hiçbir bölümü, yazarinin yazili izni olmaksizin tekrar üretilemez, bir erisim sisteminde tutulamaz, herhangi bir biçimde elektronik, mekanik, fotokopi, ses kayit ya da diger yollarla iletilemez. Ancak istisna olarak; ticari olmayan amaçlar için yazara önceden bilgi vermek ve raspberrypikitabi.com adresini kaynak göstermek kaydiyla 10 sayfaya kadar kullanilabilir. Kitapta kullanilan logolar, firmalarin tescilli logolaridir. Raspberry Pi, Raspberry Pi Vakfi'nin ticari markasidir.BILGILENDIRME

Bu kitapta Raspberry Pi, çesitli çevre birimleri ile düsük voltaj elektronik bilesenlerin bir arada kullanildigi uygulamalar yer almaktadir. Uygulamalarin tamami Raspberry Pi'in üzerinde kosan Linux çekirdegi ve açik kaynak kod özgür yazilimlar kullanilarak gerçeklestirilmistir. Uygulamalar gerçeklestirilirken ortaya çikabilecek elektriksel sorunlar veya kullanici hatalari nedeniyle cihazlar zarar görebilir veya veri kaybi yasanabilir. Ayrica, kitapta anlatilan konularin uygulanmasi sonucu ortaya çikabilecek her türlü lisans ihlali/kanuni ihlal ve zararin sorumlulugu uygulayan kisiye aittir. Olusabilecek herhangi bir zarardan yazar sorumlu tutulamaz.