Konular güncelleniyor mu?

Evet güncelleniyor. Okuyucuların bunun takip edebilmesi için kitabın üzerine ikinci basımından itibaren bir revizyon numarası yer alıyor olacak. Yeni revizyonlar gerçekleştikçe bu numara ilerletiliyor ve revizyon tarihçesine yapılan değişiklikler eklenecek. Sanırım bu özellik doğrudan yayıncılığın en büyük avantajlarından biri. Basılı kopyaların aksine baskının tükenmesini beklemeden en güncel ve doğru bilgiyi kolayca sunabilme imkanı yaratıyor. Kitabın uzun sayılabilecek yazılma sürecinde birçok konu başlığının tekrar ele alınması gerektiğini belirtmek istiyorum. Raspberry Pi ve Linux yaşayan birer organizma ve her ay yeni özellikler ekleniyor, hataları yamanıyor ve başarım iyileştirmeleri yapılıyor. Kitabın da Raspberry Pi ekosistemi gibi canlı bir organizma içinde var olabilmesi için siz değerli okuyuculardan gelen dönütler çok önemli. Bu anlamda kitabın yazım sürecinin hiçbir zaman bitmeyeceğini düşünmek hayalperestlik olmayacaktır.

KULLANIM SARTLARI

Bu web sitesinin içeriginin tüm haklari saklidir. Kitabin/site içeriginin hiçbir bölümü, yazarinin yazili izni olmaksizin tekrar üretilemez, bir erisim sisteminde tutulamaz, herhangi bir biçimde elektronik, mekanik, fotokopi, ses kayit ya da diger yollarla iletilemez. Ancak istisna olarak; ticari olmayan amaçlar için yazara önceden bilgi vermek ve raspberrypikitabi.com adresini kaynak göstermek kaydiyla 10 sayfaya kadar kullanilabilir. Kitapta kullanilan logolar, firmalarin tescilli logolaridir. Raspberry Pi, Raspberry Pi Vakfi'nin ticari markasidir.BILGILENDIRME

Bu kitapta Raspberry Pi, çesitli çevre birimleri ile düsük voltaj elektronik bilesenlerin bir arada kullanildigi uygulamalar yer almaktadir. Uygulamalarin tamami Raspberry Pi'in üzerinde kosan Linux çekirdegi ve açik kaynak kod özgür yazilimlar kullanilarak gerçeklestirilmistir. Uygulamalar gerçeklestirilirken ortaya çikabilecek elektriksel sorunlar veya kullanici hatalari nedeniyle cihazlar zarar görebilir veya veri kaybi yasanabilir. Ayrica, kitapta anlatilan konularin uygulanmasi sonucu ortaya çikabilecek her türlü lisans ihlali/kanuni ihlal ve zararin sorumlulugu uygulayan kisiye aittir. Olusabilecek herhangi bir zarardan yazar sorumlu tutulamaz.